Lambazouk je jedním ze stylů brazilského zouku a má nejblíže k původní lambadě. Kdysi dávno upadla, jinak ve světě velmi úspěšná, lambada v nemilost brazilské vlády díky své přiliš smyslné podobě a proto brazilci vytvořili nový tanec zouk, který kombinuje prvky lambady s prvky dalších brazilských tanců za použítí francouzské hudby zvané zouk. Lambada ale nevymřela a na spoustě místěch v Brazílii se tančila dál, přijala hudbu zouk a některé prvky nového zouku a vznikl tak lambazouk.

Lambazouk se vyznačuje velkou pozitivní energií, plynulým, často hodně rotačním, pohybem a typickými pohyby hlavy partnery. Při lambazouku pociťují tanečníci velkou radost ze života a rozdávají ji všem přihlížejícím. Oproti zouku, který má v dnešní dobe poměrně "freestyle" podobu, má lambazouk pevně daný systému kroků, Někomu se tak může zdát jednodušší a někomu naopak složitější. Lambazouk se často tančí na posunutý rytmus o dvě doby, tzv. na trojku, což je pozůstatek původní lambady a umožňuje muzikálnější využití hudby.

 

Naši lektoři lambazouku:

 Michal & Pavla

Luděk & Pavla

 Přihlásit se na kurz:

 Lambazouk2.jpg

Ludek_Pavla3.jpg

 Vstup do rezervačního systému

 

Kurzy běží většinou v 6-ti týdenních bězích a v rezervačním systému je možné vidět, kolik lekcí aktuálního běhu již proběhlo. Můžete se zkusit přidat k aktuálnímu kurzu či počkat na nový. Promeškané lekce kurzu si můžete nahradit na jiném kurzu.

 

Ukázková videa lambazouku:

 Ukázka lambazouku ve špičkovém podání argentinců Pabla a Rominity:

 

Ukázka z tréninku lambazoukové skupiny ve Stolárně:

 
Lambazouk Brno practise

I love my lambazouk group!!! :-)

Posted by Pavla Lužná on 23. červen 2015