Za všechno mluví význam slova zouk, což znamená párty. A zouk opravdu párty je. Tančit ho je neskutečný zážitek. Má tolik podob! A každý si ho může přizpůsobit podle sebe. Nikdy není stejný, a to je na něm to krásné. Může být tajemný, vášnivý, sexy, hravý, klasičtější i naopak velice moderní… je tolik možností! Vždy záleží na konkrétní hudbě, partnerovi či partnerce, vaší náladě. Prostě při zouku se nikdy nebudete nudit. O zouku se říká, že často není až tak atraktivní na pohled, ale kdo jej zkusí, naprosto mu propadne. Propadněte mu i Vy, nebudete litovat! :-)

Zouk jako hudební styl pochází z francouzských Antil v Karibiku. A odtud už to není daleko na sever Brazílie, kde si tuto hudbu brzy také oblíbili a začali na ni tancovat. Zouk jako tanec má několik stylů. Jiný zouk se tančí v Karibiku, jiný zouk se tančí v Brazílii, a vlastně v každé oblasti Brazílie se tančí trošku jinak. Brazilský zouk má své kořeny v tanci lambada, která je u nás známá zejména z 80. let díky hudební a taneční skupině Kaoma. Zouk, který vyučujeme v naší taneční škole, je zouk brazilský. Různí lektoři se zaměřují na jeho různé styly, takže se stále budete mít co učit a poznávat. V našem tanečním studiu vyučujeme od vyšších úrovní kurzů tyto styly zouku - rio zouk, lambazouk, moderní/RnB zouk a neozouk. Ukázky stylů najdete níže.

 

Naši lektoři zouku:

 Luděk&Pavla&Petra

Jakub&Pavla&Jana

Petr & Petra L.

Martin & Nicol

 Přihlásit se na kurz:

Ludek_Pavla3.jpg

Kuba_Pavla_zouk.jpg

PetakPetra3.jpg

MartinNicol4.jpg

 Vstup do rezervačního systému

 

Kurzy běží většinou v 6-ti týdenních bězích a v rezervačním systému je možné vidět, kolik lekcí aktuálního běhu již proběhlo. Můžete se zkusit přidat k aktuálnímu kurzu či počkat na nový. Promeškané lekce kurzu si můžete nahradit na jiném kurzu.

 

Ukázková videa zouku:

Ukázka zouku v podání našich lektorů Ludka a Pavly:

Ukázka zouku v podání našeho lektora Jakuba s partnerkou Janou:

 

Ukázka zouku v podání lektora našeho studia Petra s partnerkou Petrou:

 

Ukázka zouku v podání světových hvězd Xandyho and Evelyn - styl neozouk s prvky contemporary:

Ukázka moderního/RnB stylu zouku v podání brazilců Renata a Bab:

 

Ukázky rio stylu zouku v podání brazilců Freddyho a Andressy:

 

 Ukázka lambazouku v podání argentinců Pabla a Rominity: